HAKKIMIZDA

AVT Mimarlık, Mayıs 2007'de Y. Mimar Ayhan Yıldız tarafından İstanbul'da kuruldu. Firmanın bugüne kadar tasarladığı binalar alanı iki milyon metrekareyi aşmış olup çalışmaları ilk günkü heyecan ile halen devam etmektedir.

AVT Mimarlık, çağdaş yaşamın sürekli olarak nasıl gelişip değiştiği konusunda dikkatli bir analizle müşterilerine akıllı ve yaratıcı tasarım çözümleri sağlamaya çalışmaktadır. Ölçek ayırt etmeksizin farklı fonksiyonlardaki bina tecrübesiyle mükemmeliyet, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik konularında derin bir kararlılık içindedir.

Projeler, konsept tasarımından uygulama projesine kadar mühendislik sistemleri ile koordinasyon içinde geliştirilmektedir. Tasarım en ufak ayrıntıya kadar takip edilmekte, kapsamlı bir şekilde çözülmekte ve çizilmektedir.

Projelerimizde, Müşterilerimizle bireysel görüşlerini paylaşmak ve vizyonlarını kolaylıkla gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için yakın işbirliğine inanıyoruz. Yenilikçi, uzun süreli ve heyecan verici bir kullanıcı deneyimi yaratan mimari ve tasarımlarla yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Biçim, malzeme, mekan ve insan arasında en uygun dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Kentsel kamusal alanların, insan ölçeğinin, sürdürülebilirliğin, maliyetin, programın, yönetmeliklerin önemini anlıyoruz. Portföyümüz ikonik simgelerden kentsel planlamaya kadar yüksek profilli ödüllü projeler içermektedir.

AYHAN YILDIZ - Y. MİMAR

1970 yılında Düzce’de doğdu. 1992’de İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1996’da İTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Bilgisi ana dalında yüksek lisansını tamamladı. 1993-2006 yılları arasında özel sektörde çalıştı. 2007 yılında kendi mimarlık ofisini kurdu.

Bugün, AVT Mimarlık’ta aktif çalışma hayatına devam etmektedir.